Przejdź do głównej zawartości

Na lewo las, na prawo las, a w lesie ....


Oto fotel. Tak. Na leśnej drodze wyrósł fotel. Stary, zdezelowany a jednak fotel. Był to niewątpliwy śmieć. Okropny i wielki śmieć leśny. Szkoda, że ten fotel nie wyrósł w połowie mojego biegu przez las. Przynajmniej mógłbym przycupnąć, aby odpocząć. A tak, żadnego pożytku. 


Natura 

Niemal każdy człowiek potrzebuje od czasu do czasu znaleźć się na tzw. łonie natury. Okazuje się jednak, że coraz trudniej znaleźć takie miejsca w pobliżu domu, które można by było uznać za takie, spełniające kryteria przywołanego wyżej określenia. 

Taka jest natura człowieka, że lubi czystość, ale jedynie w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Najlepiej tylko w domu, no i w samochodzie. Cały ten nieporządek należy wyrzucić poza dom, mieszkanie, samochód, przydomowe podwórko.

Trzy opcje

Nurtuje mnie pytanie co zrobić wtedy, gdy na swojej drodze spotkamy wielkie śmietnisko. Są właściwie trzy opcje.

Po pierwsze, można zawiadomić odpowiednie służby, które raczej nie będą szczęśliwie z tego powodu. Po drugie, można to zignorować np. uznając, że ktoś inny zajmie się uporządkowaniem lasu. Po trzecie, można samemu usunąć śmiecia, co w przypadku śmiecia-fotela byłoby nie lada wyzwaniem. 

Siła spokoju

Zawsze warto zachować spokój. Nie można wszystkim się przejmować. Nie sposób wszystkiego naprawić.

Najwięcej problemów mają ci, którzy zawodowo trudnią się rozwiązywaniem czyichś problemów. Często zarzuca się np. lekarzom albo policjantom, że komuś nie pomogli, bo akurat byli po pracy. Z całą pewnością łatwiej krytykować komuś, kogo praca akurat nie polega na udzielaniu pomocy innym. 

Prawda jest taka, że każdy potrzebuje odpoczynku i to przede wszystkich od rzeczy ważnych, istotnych. Nie można mieć z tego tytułu żadnych wyrzutów sumienia.

Może zatem czasem lepiej odpuścić ? Może po prostu pobiec dalej ?

Komentarze

  1. Dać sygnał złomiarzom, że w lesie stoi fotel ze sprężynami i pewną ilością drewna na opał. Koniecznie zaznaczyć, że to co zostanie ma trafić do kontenera na odpady wielomateriałowe. Wszyscy szczęśliwi ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dobry pomysł. Zapomniałem napisać, że dzień później fotela już nie było.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wzór wniosku o usprawiedliwienie nieobecności świadka na rozprawie.

Okazuje się, że wciąż aktualne jest pytanie, w jaki sposób usprawiedliwić swoją nieobecność na rozprawie. Dostrzegłem również pytanie czy osoba wezwana w charakterze świadka może po prostu nie przyjść na rozprawę, skoro - jak sama twierdzi - niczego w danej sprawie nie ma do powiedzenia. Zanim wyjaśnię tę wątpliwość, najpierw zaprezentuję wniosek o usprawiedliwienie nieobecności na rozprawie wraz z komentarzem.

Wzór wniosku o odwołanie (zmianę) terminu rozprawy.

Myślę, że o wiele łatwiej jest usprawiedliwić nieobecność świadka na rozprawie, niż przekonać sąd do zmiany wyznaczonego już terminu rozprawy. Nie można oczywiście założyć, że wniosek o zmianę terminu rozprawy zostanie zignorowany. Z tego choćby powodu zaprezentuję wzór takiego wniosku (z "kontrowersyjnym" komentarzem), który - przynajmniej teoretycznie - mógłby być uwzględniony.

Wzór wniosku o przesłuchanie świadka w sądzie właściwym dla jego miejsca zamieszkania.

Chociaż istnieje obowiązek stawiennictwa na wezwanie sądu celem złożenia zeznań i to nawet wtedy, gdy chodzi o sąd oddalony o setki kilometrów od miejsca zamieszkania świadka, to jednak zdarza się, że takie stawiennictwo jest bardzo utrudnione. W takiej sytuacji można zawnioskować o przesłuchanie w sądzie najbliższym miejscu zamieszkania świadka. Poniżej prezentuję przykładowy wniosek kierowany do sądu.